Vettel ponovno najbrži u Barceloni

sebastian-vettel-ferrari-sf16h-barcelona-test-23-2-2016-ultrasoft-pirellis-foto-ferrari

Sebastian Vettel u Ferrariju nastavlja sa sjajnim nastupima u novom Ferrariju SF16-H najbržim vremenom drugoga dana testa u Barceloni.

Nijemac je isprobao novu Pirellijevu komponentu ultrasoft koja je najmekša dostupna komponenta i koju Pirelli planira koristiti samo na uličnim utrkama poput Monaka, Singapura i Bakua te stazama s vrlo malo prijanjanja poput Kanade, Austrije i Abu Dhabija.

Četverostruki svjetski prvak odvozio je najbrži krug 1:22.810 što je oko dvije stotinke sporije od prošlogodišnjeg Rosbergovog vremena na soft gumama (1:22.792), ali to je bio ukupno deseti dan predsezonskih testiranja.

nico-rosberg-mercedes-w07-hybrid-barcelona-test-23-2-2016.
Mercedes je ponovno rušio rekorde u broju odvoženih krugova

Osim najbržeg vremena, Vettel je odvozio i pristojan broj krugova, čak 126, što je 57 krugova više nego jučer.

Sesija je prekinuta pet minuta prije kraja kada se na stazi zaustavio upravo Sebastian Vettel.

Drugoplasirani Ricciardo također je isprobao nove ultrasoft gume te je zauzeo drugo mjesto, sedam desetinki iza Vettela.

Treći najbrži bio je Sergio Perez u Force Indiji koji je na supersoft gumama odvozio 1:23.650.

Kao i na prvom danu, Mercedes je ponovno prednjačio u broju odvoženih krugova. Lewis Hamilton odvozio je čak 156 krugova, ali Nico Rosberg ga je uspio nadmašiti s čak 172 odvožena kruga.

Mercedes je ispunio jučerašnje obećanje i na svom W07 isprobao neke prilično neobične aerodinamičke komponente.

Nijemac je najbolje vrijeme odvozio na medium gumama pa je očito da u Mercedesu imaju još puno rezerve kada je riječ o najbržim vremenima.

esteban-gutierrez-haas-f1-vr16-barcelona-test-23-2-2016
Haas je pronašao tri sekunde po krugu u odnosu na prvi dan

Rosbergovih okruglih 800 kilometara rekord je na F1 testiranjima na stazi Catalunya.

Solidan peti bio je Marcus Ericsson u prošlogodišnjem Sauberu, a sjajan šesti Esteban Gutierrez u novom Haasu VR1-16 koji se u odnosu na jučer ubrzao više od tri sekunde!

Bottas u Williamsu imao je solidan dan tijekom kojeg je odvozio 134 kruga, a Wehrlein u Manoru također je znatno popravio svoje jučerašnje najbolje vrijeme i završio osmi.

Fernando Alonso imao je produktivan dan u novom McLarenu u kojem je odvozio čak 119 krugova, više nego što je odvozio na cijelim predsezonskim testiranjima 2015. Najbrži krug odvozio je na soft gumama (1:26.082) i završio je deveti.

Jolyon Palmer u Renaultu ponovno je imao problema s pouzdanošću Renaulta RS16, a danas ih je zaustavila turbina na Renaultovoj pogonskoj jedinici.

Verstappen je završio posljednji u Toro Rosso Ferrariju STR11 kojeg idući tjedan čekaju temeljite promjene, a pozitivno je što je uspio odvoziti čak 121 krug.