Vettel sam osvojio RoC Kup nacija za Njemačku

Četverostruki svjetski prvak Sebastian Vettel sam je osvojio Kup nacija za Njemačku nakon što se njegov sunarodnjak Pascal Wehrlein morao povući nakon prevrtanja u sudaru s Felipeom Massom.

Wehrlein se u sudaru nije ozlijedio, ali liječnici su mu zabranili nastup na ostalim utrkama pa je Vettel sam morao nastupati za Njemačku i na taj način se iskupiti za loš nastup u pojedničnoj konkurenciji.

Nijemac je pomeo konkurenciju i pobijedio bez izgubljene utrke, a niz je započeo u natjecanju po skupinama gdje se borio protiv Team Nordic (Tom Kristensen i Petter Solberg) i Team GB (David Coulthard i Jenson Button).

Vettel je zatim pobijedio kolumbijsku momčad koju su činili pobjednik pojedinačnog natjecanja Juan Pablo Montoya i Gabby Chaves rezultatom 2:0 i prošao u finale.

U finalu mu je protivnik bila USA NASCAR momčad koju su predstavljala braća Kurt i Kyle Busch, a Vettel ih je pobijedio rezultatom 2:0 i eliminirao potrebu za trećom, odlučujućom vožnjom.

Vettel je tako pobijedio u svih osam utrka u kojima se natjecao drugoga dana natjecanja nakon što u subotu u pojedinačnoj konkurenciji nije prošao skupinu.

Ovo je sedma pobjeda na Kupu nacija za Njemačku i Vettela budući da je četverostruki svjetski prvak u ovoj kategoriji slavio i na šest uzastopnih izdanja od 2007. do 2012. s Michaelom Schumacherom.