Sebastian Vettel ostvario je treću najbolju startnu poziciju ove sezone sjajnim krugom u kvalifikacijama za VN Singapura ispred dvaju Red Bullovih vozača i momčadskog kolege Raikkonena dok su Mercedesovi vozači bili tek peti i šesti.

Vettel nije bio najbrži ni na jednom treningu niti u prva dva dijela kvalifikacija, ali Ferrarijev vozač bio je u svom najboljem izdanju u Q3 i dvaput postavio najbrža vremena.

U drugom pokušaju odvozio je 1:39.491, više od tri sekunde brže od prošlogodišnjeg pole positiona, a najbrži u prva dva dijela kvalifikacija Max Verstappen bio je drugi najbrži s 0.323 sekunde zaostatka.

Treći najbrži bio je Daniel Ricciardo u drugom Red Bullu s 0.026 sekundi sporijim vremenom od momčadskog kolege, a Raikkonen je bio 0.578 sekundi sporiji od Vettela iako je u Q2 bio brži od njega.

Lewis Hamilton nije mogao bolje od petoga mjesta na vrlo teškoj stazi za Mercedes na kojoj je kasnio 0.635 s za najbržim Vettelom, a Bottas je kasnio već ogromnih 1.319 s.

Nico Hulkenberg bio je najbrži izvan kruga Ferrari, Red Bull i Mercedes na sedmom mjestu za Renault s 1.5 s zaostatka, a Alonso i Vandoorne bili su osmi i deveti najbrži.

Carlos Sainz bio je najsporiji u Q3 s 2.5 sekundi zaostatka, a Palmeru je Q3 izmaknuo za 0.281 sekundi.

Vettel pole singapore f1 2017

Perez je bio brži od dva vozača Force Indije na 12. mjestu, a Kvyat se smjestio između njega i Ocona.

Vozači Haasa bili su brži tek od dva Williamsa i dva Saubera koji čine začelje startnoga poretka za VN Singapura.

Utrka se vozi u 14 sati, a ne zaboravite na okupljanje navijača i zajedničko gledanje utrke u Karting Areni Zagreb gdje ćemo ujedno izvući i pobjednika nagradne igre u kojoj dijelimo igru F1 2017. Ukoliko želite možete potvrditi svoj dolazak na Facebook događaju.