Max Verstappen je na današnji dan 2018. pobijedio na uzbudljivoj VN Austrije u kojoj su oba Mercedesova vozača odustala zbog tehničkih problema, a Sebastian Vettel trećim je mjestom preuzeo vodstvo u poretku vozača za jedan bod.

Hamilton je preuzeo vodstvo na startu dok je Bottas pao iza Raikkonena i Verstappena, ali i vratio poziciju na kočenju za treći zavoj.

Raikkonen se borio s Verstappenom za treće mjesto, ali Nizozemac je svojim prednjim desnim kotačem udario u Finčev stražnji desni kotač, što je bilo dovoljno da Raikkonen izgubi stabilnost, izađe s idealne putanje i omogući Verstappenu lak prolazak.

I dok je Hamilton vodio ispred Bottasa s prednošću od oko dvije sekunde, Finac je morao stati pokraj staze zbog problema s mjenjačem zbog čega su nastupili uvjeti virtualnog sigurnosnog automobila.

Ali tad Mercedes radi veliku pogrešku i u boks ne zove Hamiltona dok su ostali vodeći promijenili gume. Hamilton je nakon svoje promjene guma pao na četvrto mjesto i bio bijesan na radio zbog propusta svoje momčadi

Problemi s gumama prisilili su Ricciarda i Hamiltona na drugu promjenu guma, ali kasnije su oboje odustali zbog tehničkih problema.

To je ostavilo Verstappena u vodstvu ispred dvaju Ferrarijevih vozača Raikkonena i Vettela koji su upotpunili pobjedničko postolje, a Grosjean je napokon osvojio bodove ove sezone i završio sjajan četvrti za Haas.

Magnussen se pobrinuo da vikend u Austriji bude još bolji za Haas i završio iza momčadskog kolege na petom mjestu čime je američka momčad osvojila čak 22 boda.

Perez i Ocon imali su vrlo dobru utrku iako se u subotu nisu plasirali u Q3 te su završili šesti i sedmi, a Alonso je nakon starta iz boksa završio osmi ispred dvaju Sauberovih vozača Ericssona i Leclerca.

Hulkenberg je u Renaultu odustao već nakon nekoliko krugova, a Sainz je završio tek 12. nakon problema s potrošnjom guma i sporim zaustavljanjem u boksu, čime je Renault prvi puta ove sezone ostao bez bodova. S obzirom da je i Mercedes prvi puta ove sezone ostao bez bodova, sada je samo Ferrari osvajao bodove na svakoj utrci u F1 2018.

Gasly je u Toro Rosso Hondi završio 11., Stroll u Williamsu 13., a Sirotkin je završio 14., posljednji od vozača koji su završili utrku.

Hamilton je ovim odustajanjem prekinuo svoju seriju od 33 utrke u bodovima, što je i dalje novi F1 rekord, a Mercedes je prvi puta ostao bez ijednoga boda još od VN Španjolske 2016. kada su se Hamilton i Rosberg sudarili u prvom krugu što je niz od 44 utrke.

Vettel je preuzeo vodstvo u poretku vozača za jedan bod dok je Ferrari s nova 33 boda preuzeo vodstvo u poretku konstruktora s deset bodova više od Mercedesa.

Haas je s 22 boda prestigao McLaren i zauzeo peto mjesto u poretku konstruktora, a Force India se McLarenu približila na samo dva boda zaostatka iako je Alonso prekinuo niz od tri utrke bez bodova za momčad iz Wokinga.

Odustali su Hamilton, Hartley, Ricciardo, Bottas i Hulkenberg.

Iduća utrka vozi se za tjedan dana na engleskom Silverstoneu.