Velika Nagrada Bahraina ponudila je stratešku neizvjesnost kakvu Pirelli želi vidjeti svaku utrku, a podjednako uspješno vozači su koristili strategije jednoga i dva zaustavljanja u boksu, s različitim varijacijama s komponentama guma.

Sebastian Vettel u Bahrainu je ostvario drugu pobjedu na prve dvije utrke nove F1 sezone, ali za razliku od prve utrke kada je imao sreće s uvjetima virtualnog sigurnosnog automobila, u Bahrainu je startao s pole positiona i pobijedio nakon napetog taktičkog nadmudrivanja s Mercedesom.

Vettel je prvi ušao u boks od vodećih vozača i supersoft zamijenio softom, što se tad činilo kao siguran znak da će Nijemac dva puta ići u boks.

Ali kad je Mercedes svojim vozačima stavio medium gume i time jasno dao do znanja da planiraju samo jedno zaustavljanje, Vettel i Ferrari nisu imali izbora nego riskirati i pokušati ostati na stazi ispred Bottasa i Hamiltona.

Od prvih deset vozača koji su završili utrku, četiri su bila na strategiji jednoga ulaska u boks, uključujući prvu trojicu, a ostali su bili na strategiji dva ulaska.

Marcus Ericsson sjajno je izvršio strategiju jednoga ulaska u boks startom na novom setu soft guma koje je nakon 23 kruga zamijenio novim mediumom i osvojio prve bodove nakon VN Italije 2015.

Valtteri Bottas odvozio je najdužu dionicu na medium gumama (37 krugova odnosno 64.91%), ali najdužu dionicu na cijeloj utrci odvozio je pobjednik utrke Sebastian Vettel na soft gumama (68.42%). Bila je to impresivna vožnja četverostrukog svjetskog prvaka u kojoj je uspio sačuvati gume i ujedno izdržati pritisak u posljednjim krugovima kada je imao značajno manje prijanjanja od Bottasa u Mercedesu.