Na današnji dan 2014. Hamilton i Rosberg sudarili su se na VN Belgije nakon čega je Hamilton odustao, a Rosberg morao u boks po novo prednje krilo pa je treću pobjedu u sezoni ostvario Daniel Ricciardo u Red Bullu.

Lewis Hamilton i Nico Rosberg četiri su godine bili momčadski kolege u Mercedesu, ali tek su u drugoj godini njihove suradnje 2014. stvari počele biti zanimljive.

Razlog je, naravno, Mercedesova dominacija koja je započela upravo te godine, uvođenjem nove hibridne turbo formule koja je njihove suparnike bacila u očaj. Kao i navijače željne dobroga zvuka i neizvjesnih borbi za pobjedu različitih momčadi.

Otkako je Mercedes postao dominantan, okršaji Hamiltona i Rosberga značajno su dobili na težini jer je pobjednik njihova duela najčešće i pobjednik utrke.

Rosberg je u kišnim kvalifikacijama osvojio pole position ispred Hamiltona (+0.228), a Vettel, Alonso i Ricciardo kasnili su više od dvije sekunde. Ali trenutak za pamćenje dogodio se u drugom krugu kada je Rosberg ušao Hamiltonu u zavjetrinu nakon Eau Rougea i napao ga s vanjske strane Les Combesa.

Nijemac je krivo procijenio i desnim dijelom svoga prednjeg krila probušio Hamiltonovu stražnju lijevu gumu. Rosberg je proglašen krivim, a iako je u toj utrci uspio završiti drugi i osvojiti 18 bodova, Hamilton će slaviti na šest od idućih sedam utrka i osvojiti drugi naslov prvaka.

SAŽETAK UTRKE

Učitaj još iz Povijest

Obavijesti me o

#GraciasFernando – Pregled Alonsovih najvećih F1 suparnika

Fernando Alonso borio se s nekim od najvećih vozača svih vremena i osvojio dva naslova svj…