Rubens Barrichello je na današnji dan 1999. vodio na domaćoj utrci na stazi Interlagos, ali Fordov V10 motor nije izdržao te je pobjedu odnio Hakkinen koji je ranije imao problema s mjenjačem.

Nakon prve utrke sezone u Australiji gdje su oba McLarena odustala s vodećih pozicija zbog kvara, a Michael Schumacher završio osmi nakon kaotične utrke, u Brazilu smo ponovno vidjeli prvi startni red okupiran srebrnim bolidima.

Brazilian GP F1 1999 podium Hakkinen Schumacher Frentzen Foto Twitter
Hakkinen, Schumacher i Frentzen na VN Brazila 1999. (Foto: Twitter)

Hakkinen je osvojio pole position (1:16.558) s 0.147 sekundi prednosti ispred Coultharda, 0.737 sekundi ispred Barrichella u Stewart Fordu i 1.010 sekundi ispred Michaela Schumachera u Ferrariju.

Coulthard je ostao stajati na startu nakon čega nije uspio nastaviti, a Hakkinen je poveo ispred Barrichella i Schumachera. Finac je na kraju trećega kruga imao dvije sekunde prednosti ispred Brazilca i gotovo četiri sekunde ispred Schumachera, ali tada su krenuli problemi s mjenjačem zbog kojih je pao na treće mjesto.

Hakkinen je ubrzo nastavio s četiri sekunde zaostatka za vodećim Barrichellom koji u boks ulazi u 27. krugu čime je postalo jasno da je na strategiji dva ulaska.

Schumacher je svoj jedini ulazak u boks obavio u 38. krugu, a Barrichello odustaje u 42. krugu s trećega mjesta zbog kvara na motoru. Hakkinen u istom krugu ulazi u boks i vraća se ispred Schumachera nakon čega mirno privodi utrku kraju i dolazi do 10. pobjede u karijeri.

Treći je završio Frentzen u Jordanu koji je kasnije postao pritajeni kandidat za naslov svjetskog prvaka nakon Schumacherova loma noge na Silverstoneu, brojnih McLarenovih kvarova, Hakkinenovih grešaka i napada momčadskog kolege Coultharda u Austriji i Belgiji.