Williams zadovoljan s ograničenjem štete

Felipe Massa Williams Mercedes FW38 Singapore GP F1 2016 Foto Williams

Williamsov šef performansi Rob Smedley kaže da je njegova momčad sretna što je ograničila štetu nastalu neosvajanjem ijednog boda na VN Singapura iako su izgubili četvrto mjesto u poretku konstruktora.

Singapur nije obećavao biti jedna od Williamsovih jačih staza, a Bottas je u subotu odradio dobar posao kvalificiravši se na 11. mjesto.

Ali u utrci je Finac po prvi puta ove sezone odustao nakon pucanja gume u prvome krugu dok je Massa završio 12. bez osvojenog boda.

Na Williamsovu sreću, ni Force India nije imala puno bolju utrku – iako su se s oba bolida uspjela plasirati u Q3, Hulkenberg je odustao već nakon stotinjak metara, a Perez je završio osmi i osvojio četiri boda.

Force Indiji je to bilo dovoljno da nakon VN Belgije ponovno preuzme četvrto mjesto od Williamsa i to za samo jedan bod.

“Valtterijeva utrka praktički je završila u prvome krugu kad mu je pukla guma, nakon čega je pao u poretku,” rekao je Smedley.

“Nakon posljednjeg ulaska u boks sumnjali smo na mehaničko oštećenje zbog čega smo odlučili povući bolid iz utrke.”

“S Felipeom smo se odlučili za strategiju tri ulaska u boks kako bi na pretkraj utrke imali veću razliku s gumama, ali i za vrijeme promjena guma i kroz promet uhvaćeni smo na krivoj nozi.”

“Za stazu poput ove, uzevši u obzir gdje smo u prvenstvu, šteta je ograničena.”

“Momčadi oko nas nisu osvojili bodove koje su mogli pa smo bili prilično sretni,” priznao je Smedley.

Mercedes mora platiti rekordnu participaciju za F1 2020.

Aktualni svjetski prvaci moraju platiti rekordan iznos participacije za F1 sezonu 2020. za…